Sertifikalı Pranayama Nefes Teknikleri Eğitimi

Ebru Şinik ile Online Pranamaya Nefes Teknikleri Eğitimi

Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı Ebru Şinik'in, Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi Sertifikalı Beden - Zihin Dengesi için Bilimsel Temelli Nefes Egzersizleri eğitimini online alabilirsiniz.

Nefes insanoğlunun sahip olduğu birincil detoks sistemidir.
Ayrıca pranayama denilen evrensel yaşam enerjisi yani kozmik zeka canlıların bedenine nefesin aracılığı ile girer. Nefesi doğru kullanarak daha sağlıklı bir beden ve zihne sahip olunacağı yüzlerce klinik araştırma ile kanıtlanmıştır.
Hem fiziksel, hem zihinsel, hem de ruhsal bedenlerde eş zamanlı çalışan nefes egzersizlerini öğrenmek için binlerce kilometre katederek, manastırlara kapanmanıza gerek yok. Bu egzersizlerin püf noktalarını bilerek, kendi kendinize rahatlıkla uygulayabilir ve anında faydalarını deneyimlemeye başlayabilirsiniz.
Toplam 2 modülden oluşan Ebru Şinik ile Pranayama Nefes Teknikleri eğitimini, 12 yaş üzerinde olan, solunum sistemini doğru kullanarak daha sağlıklı ve enerjik bir beden ile daha dingin bir zihne sahip olmak isteyen herkes uygulayabilir.

Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı Ebru Şinik, bu modülde uzun vadede yaşam kalitesini her anlamda yükselten, "Genleriniz Kaderiniz Değildir" isimli kitabında paylaştığı bazı Gündelik Rutin Önerileri ile eğitime başlıyor. Daha sonra solunum sistemine girerek, fizyolojimizde nasıl işlediğini öğrenececeksiniz.

Pranayama Nefes Teknikleri Eğitimi 1. Modülünde; Nefes Alıp Vermenin Anatomisi, Diyafram Kasını Doğru Kullanmanın Yolu, Doğru Nefes Almanın Altın Kuralları, Burun Nefesinin Önemi ve Nedenleri, Ağız Nefesinin Zararları, Bohr Efekti –Oksijen ve Karbondioksit Dengelerinin Hassasiyeti ile Pranayama egzersizlerinin epigenetik ifademizi nasıl değiştirdiği, bilimsel veriler eşliğinde öğretilmektedir.

Yoga ilmine dayalı burundan alınıp verilen ritmik ve kontrollü nefes teknikleri ve metabolizmayı hızlandırarak, yağ hücreleri tahliyesini hızlandıran, kilo verme sürecinini en güçlü şekilde destekleyen bir nefes egzersizi ile bu modül tamamlanıyor.

ONLINE EĞİTİME BAŞLA

Nefes Teknikleri eğitimi 2. modülünde yoga ilmine dayalı, burundan alınıp verilen kontrollü ve ritmik nefes egzersizleri olan pranayama tekniklerine giriş yapıyoruz. Bu modülde günlük yaşamınızı çok daha konforlu, sağlıklı ve dengeli bir duruma getirecek olan kadim nefesleri öğreneceğiz.

Bu modülde, metabolizmayı hızlandırarak, özellikle bel çevresini incelten ateş nefesi, kabızlık önleyici ve karaciğer sağlığı için çok etkili bir nefes egzersizi, stres yönetimi nefesleri, farkındalık artırıcı ve bilinci yükselten iki farklı nefes egzersizi, enflamasyon önleyici, iltihap kurutucu iki değişik nefes egzersizi ve final olarak doğal botoks etkisinin yanısıra cesaret ve özgüven yükseltici nefes egzersizlerini öğreneceksiniz.

ONLINE EĞİTİME BAŞLA