Wellaging

Ebru Şinik Wellbeing Seminerleri

WELLAGING

YAŞLANMA SÜRECİNİ YAVAŞLATIN, SAĞLIKLI VE MUTLU YAŞ ALIN!

Dünyada hızla yükselen bir trend olan well-aging, yani “İyi Yaş Alma” veya “Sağlıklı ve Mutlu Yaş Alma” olarak çevirebileceğimiz bu terim, kronolojik yaşımız yükselirken kendimizi bütünsel olarak mutlu, sağlıklı, iyi, enerjik ve dengede hissetmemizi ifade etmektedir.

Ayurvedik Beslenme
Bilimadamları sağlıklı, zinde, enerjik ve mutlu bir şekilde, yaşlanma emarelerine kapılmadan yaş almanın temelinin “Yaşam Tarzımız” olduğunu belirtmektedir. 3500 yıllık Ayurvedik Tıp metinlerinin yanısıra klasik batı tıbbı da insanoğlunun kendi kendini şifalandırma yetenekleri ile donatıldığının üstünü çizmektedir. Epigenetik bilimine göre de yaşam tarzımız sağlığın, beden - zihin dengesinin en önemli belirleyicisidir.

Yani daha iyi ve daha mutlu olmak tamamen kendi seçimlerimize bağlıdır. Demek ki gündelik yaşamımızda bedenimiz ve zihnimiz için yapacağımız bilinçli seçimler aracılığı ile “Sağlıklı ve İyi Yaş Alma Süreci”mizi başlatmak ve devam ettirmek tamamen bizim kontrolümüzdedir.

Sağlığı kaybetmeden önce sağlığı korumanın önemini kavramak ve bu doğrultuda bir yaşam tarzı tesis etmeyi amaçlamak uzun yıllar boyunca Sağlıklı Yaş Almayı da beraberinde getirir.

 
Oslo Üniversitesi Kanser Araştırmaları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fahri Saatçioğlu, gündelik rutinlerin genlerimiz üzerindeki etkilerini klinik araştırma neticeleri çerçevesinde anlatıyor;

 

 

Gnleriniz Kaderiniz Değildir

Daha Sağlıklı ve Mutlu Yaş Almak, yani Well-Aging Sürecinizi başlatarak, konforlu bir şekilde sürdürülebilir kılmak için Ebru Şinik ile birlikte Genleriniz Kaderiniz Değildir kitabında bulunan tüm önerileri birebir uygulayarak, öğrenmek üzere  Ayurvedik Yoga Terapi eğitim serimiz detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.
 

 

Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi çatısı altında düzenlenen bilimsel bazlı mindfulness / farkındalık eğitimlerine ve zengin uygulamalar içeren Grup Seminerlerimize katılabilir ve/veya Şahsa Özel Danışmanlık alabilirsiniz. 

Grup Semineri tarihleri için tıklayınız:

YÜKSELEN ÇAĞ GRUP SEMİNER TAKVİMİ