Ayurvedik Öneriler

Ebru Şinik Ayurvedik Önerileri

Duygusal Detoks Testini Yapın, Duygusal Zehirlenme Oranınızı Ölçün

duygusal detoks testini yapın ebru şinik

Duygusal Zehirlenmeyi Nasıl Anlarsınız?

Nasıl? Siz de okur okumaz ne demek istediğimi anladınız değil mi? Duygusal zehirlenme gerçektir çünkü tam olarak ifade edilemeyen hisler gerçekten de duygusal zehir olarak birikebilir.

Duygusal Zehirlenme Belirtileri:

•    Yorgunluk
•    Asabiyet
•    Hevessizlik
•    Depresyon
•    Duygusal Tepkisellik
•    *Sinizm

Hepimiz bilinçli veya bilinçsiz olarak zaman zaman duygusal zehirlenmelere maruz kalabiliriz. İşte tam da bu probleme bir çare olarak ayurvedik yaşamın en değerli günlük rutinleri arasında yer alan nefes ve meditasyon egzersizleri sayesinde, günlük duygusal detoks mekânizmalarımız en randımanlı şekilde işler. Buna rağmen bazı durumlarda çok eski veya çok ağır bir duygusal zehirlenmenin bedenimizden tahliye edilebilmesi için sistemi başka detoks mekânizmaları ile de desteklememiz gerekebilir.

İşte bu serinin ilerleyen bölümlerinde ihtiyaç duyduğunuz her an kendi kendinize rahatlıkla uygulayabileceğiniz çok etkili bir Duygusal Detoks Protokolü paylaşacağım.

Fakat ondan önce duygusal yük oranınızı aşağı yukarı tespit etmeniz için aşağıdaki özel testi yapmanızı öneriyorum. Çünkü bazen içimizde barındırdığımız duygusal zehirlenmelerin farkında olamayabiliyoruz.  Sonuçta hepimizin amacı mutlu olmaktır ve duygusal iyileşmenin sonucu da elbette mutluluktur.

Duygusal Yük Oranı Belirleme Testini Yapmak için tıkla

* Sinizm: İnsanların gizli açığa vurulmamış amaçları hakkında kötümser, hayal kırıklığına dayalı olarak olayları açıklama tutum ve kendi çıkarlarını korumak veya artırmak için sırf araç olarak başkasıyla ilgilenme ve işleri idare etme eğilimidir. Sinizm değişen çevre faktörlerine karşı negatif tutum olarak da tanımlanmaktadır.

Yazının Devamı için burayı tıklayınız.